TERAPIA INDUWIDUALNA

Psychoterapia indywidualna to forma terapii polegająca na spotkaniach pacjenta z psychoterapeutę. Jej celem jest pomoc osobie z problemami zgłaszanych na konsultacji psychoterapeutycznej. Terapia indywidualna to czas w którym pacjent wraz terapeutą realizuje wcześniej ustalone cele terapeutyczne. Omawiane są na niej m.in postępy pacjentka, to jak radzi sobie z różnorodnymi wyzwaniami emocjonalnymi, psychologicznymi i życiowymi. Ważne jest w procesie terapeutycznym uzyskiwanie wglądu przez pacjenta po to, aby mógł on lepiej rozumieć własne myśli, uczuć i zachowań. Samoświadomość pacjenta daje mu możliwość rozwijania zdolności do dokonywania korzystniejszych decyzji w jego życiu oraz lepszego radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Ta forma terapii może być dla Ciebie jeśli:

Ta forma terapii może być dla Ciebie jeśli:

 • jesteś osobą która czuje, że nie radzi sobie z własnymi problemami, doświadcza obecnie kryzysu w życiu ( rozwód, zdrada, choroba własna/ bliskich, śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, mobbing,
 • przejście na emeryturę, syndrom „pustego gniazda itp.)
 • jesteś osobą, która nie radzi sobie z trudnymi doświadczeniami z przeszłości
 • jesteś osoba, która nie radzi sobie ze stresem i zmęczeniem, ma problemy z redukcją napięcia
 • jesteś osobą, która chce lepiej poznać siebie
 • jesteś osobą, która odczuwa samotność, pustkę wewnętrzną, bezradność, poczucie bezsensu
 • jesteś osobą, która potrzebuje wsparcia ze względu na swoją sytuację osobistą
 • jesteś osobą, która odczuwa niezadowolenie z siebie, dyskomfort związany z wysokimi wymaganiami wobec siebie, mająca niskie poczucie wartości
 • jesteś osobą, która czuje brak zrozumienia przez otoczenie, obawia się odrzucenia
 • jesteś osobą, która ma trudności w odnalezieniu sensu w życiu, odczuwa brak satysfakcji życiowej
 • jesteś osobą, która obawia się zdarzeń które mają nadejść
 • jesteś osobą, która nie radzi sobie z własnymi emocjami (nadmierne czucie emocji-lęku, smutku, złości, wstydu, poczucia winy; ma trudności w rozpoznawaniu, nazywaniu i wyrażaniu emocji; stłumienie emocji-„nic nie czucie”; częste wahania nastroju itd.)
 • jesteś osobą, która ma trudności w kontaktach międzyludzkich (zagubienie, wycofanie, niepewność wśród ludzi)
 • jesteś osobą, która będącą na etapie różnych zmian życiowych
 • jesteś osobą, która jest uzależniona (alkohol, narkotyki, hazard, leki, seks, zakupy itd.)
 • jesteś osobą, która ma zaburzenia depresyjne, lękowe, odżywiania, osobowości, snu itd.
 • jesteś osobą, która ma syndrom DDA, DDD lub współuzależnienia
 • jesteś osobą, która pomimo braku medycznych przyczyn skarży się na dolegliwości somatyczne (nawracające bóle głowy, brzucha, problemy z oddychaniem, kołatanie serca, duszności, częste infekcje, bóle kręgosłupa , bezsenność, nadmierna potrzeba snu itd.)
 • jesteś osobą, która doświadcza innego rodzaju dyskomfortu, który sprawia trudności w życiu

ROZMOWA ONLINE - TERAPIA INDYWIDUALNA

W trakcie psychoterapii indywidualnej terapeuta i pacjent tworzą współpracę opartą na zaufaniu i otwartości. Terapeuta jest odpowiedzialny za stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której pacjent może swobodnie wyrażać swoje myśli, uczucia i obawy. Ważnym aspektem psychoterapii jest aktywne słuchanie ze strony terapeuty, który stara się zrozumieć głębsze przyczyny problemów pacjenta oraz pomóc mu je zrozumieć. Za stworzeniu dobrego sojuszu terapeutycznego odpowiedzialny jest w równym stopniu terapeuta oraz pacjent, dlatego tak ważne jest wywiązywanie się obu stron z zasad, które zostały ustalone na początku psychoterapii.

Podstawową techniką wykorzystywaną w psychoterapii indywidualnej jest rozmowa terapeutyczna. Terapeuta pomaga pacjentowi analizować i zrozumieć swoje myśli, uczucia oraz zachowania, co prowadzić może do większej samoświadomości. Ważnym elementem tej formy terapii może być powrót do przeszłości pacjenta, by zrozumieć, w jaki sposób wydarzenia i relacje z przeszłości wpłynęły i wpływają na jego obecne funkcjonowanie.

Psychoterapeuta Indywidualna

Psychoterapeuta indywidualna - pewna pomoc tylko dla Ciebie

Psychoterapię indywidualna prowadzę w nurcie humanistycznym. Psychoterapia to dla mnie towarzyszenie drugiemu człowiekowi, nie tylko poprzez rozmowę, ale także postawę otwartości, uważności i ciekawości do pacjenta. Staram się dążyć by każda relacja z drugim człowiekiem była dobrym doświadczeniem. Dobra relacja według mnie polega na zaufaniu, akceptacji, szacunku, szczerości, zrozumieniu.
Doświadczenie relacji terapeutycznej jest dla mnie szczególnym czasem, w którym pacjent dzięki poznaniu i lepszemu rozumieniu siebie oraz odkrywaniu własnych potencjałów, odnajduje w sobie dolność do samorealizacji i dokonuje konstruktywnych zmian w swoim życiu. Istotnym elementem psychoterapii jest dawanie pacjentowi wsparcia w pokonywaniu życiowych trudności.

Nie czujesz się na siłach, aby przyjść na spotkanie?Psychoterapia online to Twoje rozwiązanie

Dzisiejszy internetowy świat daje nam pełen zakres możliwości. To właśnie postanowiliśmy wykorzystać w naszym gabinecie Energia Życiowa. Od teraz terapia uzależnień online jest dostępna od ręki. Cała rozmowa i podjęte metody leczenia w żaden sposób nie różnią się od spotkań stacjonarnych. Co więcej, z takiej formy leczenia można swobodnie korzystać w każdym miejscu. Wystarczy mieć jedynie połączenie z internetem oraz komunikator Skype! Głównym celem Energii Życiowej jest przede wszystkim dbanie o komfort i dobre samopoczucie wszystkich pacjentów. Doskonale wiemy, że niektórzy wolą opowiadać o swoich problemach w zaciszu domowym. Prywatne i znane miejsce daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga w otwarciu się na zwierzanie zupełnie obcej osobie. Warto wiedzieć, że psychoterapia online doczekała się swoich badań i istnieją potwierdzenia na to, że jest tak samo skuteczna jak spotkania stacjonarne. Wybierając taką formę również możesz mieć pewność, że terapeuta uzależnień zachowa indywidualne podejście do Twojej sytuacji oraz właściwie rozezna źródło problemu.

Napisz do Nas

Rozpocznij wędrówkę w głąb siebie w asyście certyfikowanego psychoterapeuty.

Energia Życiowa w Tobie czeka na uwolnienie

Umów wizytę

Terapia indywidualna - czyli pozbądź się problemu w skuteczniejszy sposób

Kluczowym celem psychoterapii indywidualnej jest nie tylko złagodzenie objawów z którymi zgłosił się pacjent, ale także rozwijanie zdolności pacjenta do samodzielnego radzenia sobie z przyszłymi trudnościami. Poprzez pracę nad problemowymi obszarami, lepszemu zrozumieniu siebie i rozwijaniu zdrowych strategii radzenia sobie, pacjent ma szansę na trwałą poprawę jakości swojego życia oraz osiągnięcie większej harmonii psychicznej.