Praca terapeutyczna

W pracy terapeutycznej najbliższe jest mi podejście humanistyczne, wyróżniające wyjątkowość i indywidualność klienta oraz wydobywające i doceniające jego potencjał. W moim gabinecie prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych w oparciu o nurt humanistyczny. Psychoterapia to dla mnie towarzyszenie drugiemu człowiekowi nie tylko poprzez rozmowę, ale także postawę otwartości, uważności i ciekawości do klienta. Staram się dążyć do tego, aby każda relacja z drugą osobą była dobrym doświadczeniem. Dobra relacja wg. mnie polega na: zaufaniu, akceptacji, szacunku, szczerości i zrozumieniu. Doświadczenie relacji terapeutycznej jest dla mnie szczególnym czasem, w którym klient dzięki poznawaniu i lepszemu rozumieniu siebie oraz odkrywaniu własnych potencjałów, odnajduje w sobie zdolność do samorealizacji i dokonuje zmiany, na które jest gotowy w swoim życiu. Istotnym elementem psychoterapii jest dawanie klientowi wsparcia w pokonywaniu życiowych trudności.

Doświadczenie kliniczne

Posiadam wieloletnie doświadczenie kliniczne w pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi, zdobyte w placówkach opieki zdrowotnej. Systematycznie poszerzam swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii. Pracuję pod stałą superwizją (superwizja to konsultacja z psychoterapeutą-superwizorem, która objęta jest tajemnicą zawodową. Ma na celu wspomagać warsztat pracy oraz podnosić jakość usług świadczonych przez psychoterapautę. Superwizja powinna być obowiązkowym elementem pracy każdego psychoterapeuty.)

Bezpieczeństwo i komfort

Jako psychoterapeuta humanistyczny dokonam wszelkich starań, aby towarzyszyć Ci w przeżywanych emocjach. Chciałabym, abyś wypowiadając swoje myśli i przekonania czuł się bezpiecznie i komfortowo. Ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego klienta, jednak wymaga to także Twojego zaangażowania i współpracy. W pracy terapeytycznej to klient i terapeuta tworzą team, w którym poszukują ścieżek poszerzających świadomość, pozwalających uzyskać wgląd,  podejmować decyzję czy zmiany, które mogą zaowocować na poprawę komfortu życia. 

POSTAWA OTWARTOŚCI

Czym jest dla mnie psychoterapia?

Psychoterapia to dla mnie towarzyszenie drugiemu człowiekowi nie tylko poprzez rozmowę, ale także postawę otwartości , uważności i ciekawości do klienta. Staram się dążyć by każda relacja z drugą osobą była dobrym doświadczeniem. Dobra relacja wg. mnie polega na:

  • zaufaniu
  • akceptacji
  • szacunku
  • szczerości
  • zrozumieniu

ODKRYWANIE POTENCJAŁÓW

Relacja terapeutyczna

Doświadczanie relacji terapeutycznej jest dla mnie szczególnym czasem, w którym klient dzięki poznawaniu i lepszemu rozumieniu siebie oraz odkrywaniu własnych potencjałów, odnajduje w sobie zdolności do samorealizacji i dokonuje konstruktywnych zmian w swoim życiu. Istotnym elementem psychoterapii jest dawanie klientowi wsparcia w pokonywaniu życiowych trudności.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Moje certyfikaty