Alkohol jest zgubnie traktowany jako ucieczka od problemów dnia codziennego. Dlaczego zgubnie? Ponieważ jego nadużywanie generuje jeszcze większe trudności niż dotychczas. Dlatego właśnie już w początkowej fazie, kiedy chęć napicia się jest coraz większa, a trunek pozwala poczuć się lepiej niezbędna okazuje się pomoc specjalisty. Warto mieć świadomość, że wyróżnia się cztery podstawowe czynniki wpływające na wystąpienie choroby alkoholowej:

  • psychologiczne,
  • socjalne,
  • środowiskowe,
  • genetyczne.

Wykwalifikowany specjalista z naszego gabinetu psychoterapii Energia Życiowa po przeprowadzeniu rozmów określi dokładne źródło alkoholizmu, a także podejmie odpowiednie metody na leczenie.

LECZENIE ALKOHOLIZMU i ROZMOWA

LECZENIE ALKOHOLIZMU i ODPOWIEDNIA STRATEGIA

LECZENIE ALKOHOLIZMU i SUKCES

Leczenie alkoholizmu - nie oceniamy – akceptujemy.

Wiesz, że około 900 tysięcy osób jest uzależnionych od alkoholu? To jasny dowód na to, że nie borykasz się z tym problemem sam! Alkoholizm w naszym społeczeństwie jest powszechnym problemem dotykającym szerokie grono osób. Najważniejsze jest to, aby w porę zdać sobie sprawę ze swojego uzależnienia i zdecydować się na leczenie alkoholizmu! Gabinet psychoterapii Energia Życiowa oferuje pomoc dla wszystkich osób zamieszkujących miasto Gliwice, Bytom i okolice. Zazwyczaj alkoholizm zaczyna się niewinnie od jednej lampki wina co wieczór. U Ciebie też tak było i wydawało Ci się, że przecież to nic złego? Bardzo szybko traci się zdolność do rozpoznania nałogu, a w konsekwencji wzrasta potrzeba dostarczania alkoholu do organizmu. Nie podjęte w porę leczenie alkoholizmu prowadzi do przykrych wydarzeń np. utraty pracy. W Energii Życiowej priorytetem jest przede wszystkim zachowanie indywidualnego podejścia do pacjenta, a tym samym właściwe rozpoznanie problemu. Jest to szansa na rozpoczęcie wolnego życia bez toksycznej używki!

Jeśli jesteś osobą zabieganą i brakuje Ci czasu na spotkania w gabinecie,to rozwiązanie jest dla Ciebie

PSYCHOTERAPIA ONLINE
Leczenie Alkoholizmu Zabrze, Gliwice, Bytom, Ruda Śląska – pokonaj przyczynę nałogu

Abstynencja to Twój główny cel, który osiągniesz poprzez leczenie alkoholizmu

Warto mieć świadomość, że leczenie alkoholizmu poprzez sam odwyk nie wystarczy. Aby w pełni pozbyć się problemu konieczna jest tutaj psychoterapia. Osoba uzależniona musi uświadomić sobie jak bardzo alkohol zawładnął jej życie. Niezbędna jest także wiedza jak radzić sobie z odstawieniem. Każdy mający problem z nadużywaniem alkoholu musi przede wszystkim nauczyć się utrzymywać higienę psychiczną. Pozwoli to kontrolować chęć sięgania po alkohol. Praca nad sobą z pomocą doświadczonego terapeuty to szansa na powrót do normalnego życia!

Napisz do Nas

Rozpocznij wędrówkę w głąb siebie w asyście certyfikowanego psychoterapeuty.

Poradnia leczenia alkoholizmu - Energia Życiowa w Tobie czeka na uwolnienie

Umów wizytę
Terapia alkoholowa Bytom

Czy terapia alkoholowa może pomóc każdemu?

Terapia alkoholowa może być pomocna dla wielu osób zmagających się z problemem uzależnienia od alkoholu, ale niekoniecznie dla wszystkich. Skuteczność terapii zależy od wielu czynników, takich jak stopień uzależnienia, motywacja do leczenia, gotowość do podjęcia zmian w swoim życiu oraz indywidualne cechy i potrzeby danej osoby. Ważne jest, aby osoba podejmująca leczenie była gotowa do podjęcia wysiłku i zaangażowania w proces terapii, a także aby znalazła odpowiednią formę leczenia i wsparcia dostosowaną do swoich potrzeb. Terapia alkoholowa może obejmować różne rodzaje działań, takie jak terapia indywidualna, grupowa lub rodzinna, a także udział w programach odwykowych lub grupach wsparcia. Ważne jest, aby osoba podejmująca leczenie otrzymywała odpowiednią pomoc i wsparcie w procesie leczenia.