Alkohol jest zgubnie traktowany jako ucieczka od problemów dnia codziennego. Dlaczego zgubnie? Ponieważ jego nadużywanie generuje jeszcze większe trudności niż dotychczas. Dlatego właśnie już w początkowej fazie, kiedy chęć napicia się jest coraz większa, a trunek pozwala poczuć się lepiej niezbędna okazuje się pomoc specjalisty. Warto mieć świadomość, że wyróżnia się cztery podstawowe czynniki wpływające na wystąpienie choroby alkoholowej:

  • psychologiczne,
  • socjalne,
  • środowiskowe,
  • genetyczne.

Wykwalifikowany specjalista z naszego gabinetu psychoterapii Energia Życiowa po przeprowadzeniu rozmów określi dokładne źródło alkoholizmu, a także podejmie odpowiednie metody na leczenie.

LECZENIE ALKOHOLIZMU i ROZMOWA

LECZENIE ALKOHOLIZMU i ODPOWIEDNIA STRATEGIA

LECZENIE ALKOHOLIZMU i SUKCES

Leczenie alkoholizmu - nie oceniamy – akceptujemy.

Wiesz, że około 900 tysięcy osób jest uzależnionych od alkoholu? To jasny dowód na to, że nie borykasz się z tym problemem sam! Alkoholizm w naszym społeczeństwie jest powszechnym problemem dotykającym szerokie grono osób. Najważniejsze jest to, aby w porę zdać sobie sprawę ze swojego uzależnienia i zdecydować się na leczenie alkoholizmu! Gabinet psychoterapii Energia Życiowa oferuje pomoc dla wszystkich osób zamieszkujących miasto Gliwice, Bytom i okolice. Zazwyczaj alkoholizm zaczyna się niewinnie od jednej lampki wina co wieczór. U Ciebie też tak było i wydawało Ci się, że przecież to nic złego? Bardzo szybko traci się zdolność do rozpoznania nałogu, a w konsekwencji wzrasta potrzeba dostarczania alkoholu do organizmu. Nie podjęte w porę leczenie alkoholizmu prowadzi do przykrych wydarzeń np. utraty pracy. W Energii Życiowej priorytetem jest przede wszystkim zachowanie indywidualnego podejścia do pacjenta, a tym samym właściwe rozpoznanie problemu. Jest to szansa na rozpoczęcie wolnego życia bez toksycznej używki!

Jeśli jesteś osobą zabieganą i brakuje Ci czasu na spotkania w gabinecie,to rozwiązanie jest dla Ciebie

PSYCHOTERAPIA ONLINE
Leczenie alkoholizmu Zabrze

Abstynencja to Twój główny cel, który osiągniesz poprzez leczenie alkoholizmu

Warto mieć świadomość, że leczenie alkoholizmu poprzez sam odwyk nie wystarczy. Aby w pełni pozbyć się problemu konieczna jest tutaj psychoterapia. Osoba uzależniona musi uświadomić sobie jak bardzo alkohol zawładnął jej życie. Niezbędna jest także wiedza jak radzić sobie z odstawieniem. Każdy mający problem z nadużywaniem alkoholu musi przede wszystkim nauczyć się utrzymywać higienę psychiczną. Pozwoli to kontrolować chęć sięgania po alkohol. Praca nad sobą z pomocą doświadczonego terapeuty to szansa na powrót do normalnego życia!

Terapia alkoholowa Bytom

Czy terapia alkoholowa może pomóc każdemu?

Terapia alkoholowa może być pomocna dla wielu osób zmagających się z problemem uzależnienia od alkoholu, ale niekoniecznie dla wszystkich. Skuteczność terapii zależy od wielu czynników, takich jak stopień uzależnienia, motywacja do leczenia, gotowość do podjęcia zmian w swoim życiu oraz indywidualne cechy i potrzeby danej osoby. Ważne jest, aby osoba podejmująca leczenie była gotowa do podjęcia wysiłku i zaangażowania w proces terapii, a także aby znalazła odpowiednią formę leczenia i wsparcia dostosowaną do swoich potrzeb. Terapia alkoholowa może obejmować różne rodzaje działań, takie jak terapia indywidualna, grupowa lub rodzinna, a także udział w programach odwykowych lub grupach wsparcia. Ważne jest, aby osoba podejmująca leczenie otrzymywała odpowiednią pomoc i wsparcie w procesie leczenia.