Editor's Pick


Terapia poznawczo-behawioralna, czy to dla mnie?

Szukasz nurtu odpowiedniego dla siebie? A może przeczytałeś/aś już artykuł o głównych nurtach terapeutycznych i wiesz, że terapia poznawczo-behawioralna (CBT) to dokładnie to, czego szukasz?

Innovation


Sytuacja dziecka podczas rozstania rodziców

Współczesna rodzina to już nie typ rodziny patriarchalnej, w której ojciec był jedynym żywicielem i autorytetem, a trzeba było pozostać ze sobą z uwagi na zależność ekonomiczną czy dla tzw. dobra dzieci. Wszystko na przestrzeni lat uległo zmianie, także postrzeganie tego, co jest dla dziecka dobre.

Badania krwi wspierające zdrowie psychiczne

Zarówno sfera psychiczna, jak i fizyczna oddziałują na siebie wzajemnie. Odczuwamy silny stres z powodu życiowych niepowodzeń czy utraty najbliższej osoby, co potęguje w naszym ciele równie silne reakcje.

Czy śmiech może być zaraźliwy? O przekazywaniu nastroju i emocji innym ludziom

Rodzice bliźniąt z pewnością wiedzą, ile frustracji może dostarczyć zjawisko zarażania emocjami – szczególnie wtedy, gdy pogodne, najedzone i zrelaksowane niemowlę słyszy płacz brata lub siostry i nagle samo zaczyna płakać. Co współczesna psychologia mówi na temat przenoszenia się emocji i nastroju pomiędzy ludźmi?

Lifestyle


Dlaczego zimą jest nam smutno?

Choć to pytanie może wydawać się z pozoru trywialne, ma ono swoje naukowe uzasadnienie! Związek pomiędzy występowaniem zaburzeń nastroju a niewystarczającą ekspozycją na światło słoneczne jest dobrze znany już od wielu lat.

Nic nie znaleziono.

Nic nie znaleziono.

More News


Nic nie znaleziono.

Nic nie znaleziono.

Nic nie znaleziono.

Nic nie znaleziono.